İĞNELİ RULMAN

İĞNELİ KAFES

Bir iğneli kafes, ayrılmaz bir kafes ve iğneler içerir ve çok kompakt, hafif ve maksimum kapasitede konstrüksiyonlar tasarlamak için kullanılabilir.

İĞNELİ BURÇ

Kompakt ve hafif, çoğunlukla düşük yüklerdeki uygulamalar için kullanılırlar, iğne soketler düşük maliyette rulman çözümü sunar; dış bilezik işlenmemiştir.


İĞNELİ RULMAN

İğne makaralı rulmanlar çoğunlukla ağır yüklerin bulunduğu uygulamalarda kullanılır.İÇ BİLEZİK

İç bilezikler, sertleştirilmiş rulman çeliğinden üretilmiş olup dış yüzeyleri hassas şekilde işlenmiş veya taşlanmıştır.KOMBİNE RULMAN

Uygulamanın, önemli rijidite veya minimum alanla birleşen kuvvetlere direnç gerektirdiği durumlarda, kombine rulman kullanımı fayda sağlar. Rulman tipine bağlı olarak, eksenel kuvvetler bir veya iki yönde sönümlenebilir.


EKSENEL SİLİNDİRİK MAKARALI RULMAN

İğneli veya makaralı eksenel rulmanlar sadece bir doğrultuda eksenel kuvvetleri sönümlemek için tasarlanmışlardır.KAM MAKARALARI

Kam takipçileri ve destek rulmanları (makaraları) kam ile mimimum temasla kılavuzluk ve doğrusal kılavuzluk sistemleri gerektiren uygulamalarda kullanılır. Kam izleyicileri uygulamaları rulman uygulamalarından çok farklıdır.